WYKONAWCY - VII CLASSIC FESTIVAL

E-MAIL:
CONTACT@PIOTRLEMPA.COM
Przejdź do treści

Menu główne:





KOGO ZOBACZYSZ
NA FESTIVALU









     Tomasz Tracz

Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Stypendysta Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz. Doskonalił swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem wybitnych pedagogów: Kazimierz Myrlak, Ernesto Palacio, David Montague Rendall, Fabio Armiliato, Sonia Ganassi, Renato Bruson, Izabela Kłosińska, Ryszard Karczykowski, Roman Werliński.

Finalista I Konkursu Międzynarodowego im. Haliny Halskiej-Fijalkowskiej I wyróżnienie na Festiwalu Młodych Talentów "Bursztynowe mikrofony” Nagroda Specjalna na X Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju Finalista II Konkursu Międzynarodowego im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju Laureat I nagrody na XVIII International Festival & Contest w Pesaro Finalista IX Concorso Internazionale per Cantanti Lirici “Benvenuto Franci” w Pienza Zwycięzca IV Bitwy Tenorów na róże oraz laureat V Bitwy Tenorów na róże w TVP 2 Zwycięzca Concorso Musica Sacra 2020 w Rzymie

Uczestnik festiwali takich jak: XIV i XV Wielki Turniej Tenorów w Szczecinie, Turniej Tenorów w Szczawnie-Zdroju, XII i XIII Festiwal „Ave Maria” w Czeladzi, XIII i XV Leszczyński Festiwal Muzyczny, 46, 49 i 59 Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju, XVI, XVII i XX Bydgoski Festiwal Operowy, Arezzo Summer Music Festival, I i II Letni Festiwal Operowy w Polsce i Niemczech, I, II, II i IV Strauss Gala, Neuesjahres konzerten 2019, Opera Festival Vienna POF 2014, 2015, 2019.

Artysta współpracował z Bałtycką Operą w Gdańsku, Divadlem Śląskim w Opavie, Teatrem Operowym w Varnie, Warszawską Operą Kameralną, Polską Operą Królewską w Warszawie, Operą Śląską w Bytomiu, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Novą w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym w Gliwicach i Poznaniu, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, a także z Filharmoniami, scenami koncertowymi oraz agencjami muzycznymi w Polsce i za granicą (Polska, Niemcy, Austria, Czechy, Włochy, Grecja, Dania, Wielka Brytania, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Szwecja, Finlandia). Współpracował z reżyserami m.in Jitka Stokalska, Ludek Golat, Jurij Aleksandrow, André Heller-Lopes, Paweł Wiktor Szkotak, Marek Weiss-Grzesiński czy Anna Wilczur. oraz dyrygentami m.in Gabriel Chmura, Massimiliano Caldi, Maurizio Barbacini, Jose Maria Florencio, Bassem Akiki.
 Natalia Świerc
Pochodzi z Żędowic (woj. opolskie). Absolwentka PSM II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu, w klasie śpiewu Rafała Żurakowskiego. Obecnie studentka II roku, studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie śpiewu dr Doroty Wójcik. Swój kunszt wokalny doskonaliła w czasie kursów mistrzowskich z wieloma wspaniałymi śpiewakami, m.in., z wybitną polską mezzosopranistką - Agnieszką Rehlis, prof. dr hab. Piotrem Łykowskim , prof. Ingrid Kremling- Domanski, prof. Jeremy Silver , prof. Ulrike Sonntag i Olgą Pasiecznik. Współpracowała m.in. z takimi dyrygentami jak Bartosz Żurakowski, Adam Banaszak, Michał Kocimski. Solistka wielu koncertów i gal noworocznych. Od paru lat współpracuje z “Młodzieżową Orkiestrą Dętą Leśnica” oraz z “Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną Tomaszowa Mazowieckiego”. Występowała m.in. na deskach Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Koszalińskiej, Filharmonii Łódzkiej, jak również w rodzimej Filharmonii Opolskiej. Uczestniczyła w warsztatach i przygotowaniach do światowej prapremiery świeckiego oratorium - “Glikl Oratorye”, które miało miejsce w HfM Weimar. Współtworzyła widowiska “ Z opery na Broadway” oraz “Z opery do Hollywood”, w ramach “AŻ Festiwalu” organizowanego w swojej akademii w Łodzi.

 Piotr Lempa

PIOTR LEMPA - Absolwent Politechniki Częstochowskiej na wydziale Zarządzania i Marketingu, The Royal Academy of Music w Londynie, Cardiff International Academy of Voice oraz Gdańskiej Akademii Muzycznej. Jako solista wystąpił na I roku studiów w Requiem W. A. Mozarta podczas festiwalu Tempus Paschale w Katedrze Lubelskiej. Na scenie operowej pojawił się po raz pierwszy na III roku studiów w Weselu Figara W. A. Mozarta w Operze Bałtyckiej. Od tej pory regularnie występuje na deskach oper w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Polsce i we Włoszech (Anglia – m.in. Royal Opera House Covent Garden Linbury Studio, English Touring Opera, Włochy – Opera di Firenze, Maggio Musicale Fiorentino, Walia - Welsh National Opera,, Niemcy – Handel Festspiele Karlsruhe, Austria – Salzburger Festspiele, Szwajcaria – Verbier Festival, Francja USA).

Koncertuje w kraju i za granicą . W 2001 r. Wystąpił z solowymi koncertami m. in. W Nowym Jorku dla uczczenia ofiar World Trade Center oraz w Pensylwanii. Wystąpił także na koncercie upamiętniającym I. J. Paderewskiego w Nowojorskiej Carnegie Hall wraz z orkiestrą Sinfonia Varsovia. Kształcił się na mistrzowskich kursach wokalnych pod kierunkiem wielu światowej klasy pedagogów. W lutym 2018 nakładem wydawnictwa Brilliant Classics ukazał się zbiór nagrań dokumentujący dorobek Paolo Tosti'ego, na których Piotr, jako jedyny Polak, śpiewa pieśni włoskie oraz neapolitańskie tego wybitnego kompozytora. W 2017 w Polsce ukazała się płyta „Upiór z opery”, zawierająca najpiękniejsze oraz najbardziej znane musicale. W roku 2011 r. na rynek polski wydana została płyta „Romanse Rosyjskie A. Wertyńskiego” na której znajdziemy najpiękniejsze romanse rosyjskie z repertuaru B. Ładysza z tekstami J. Kofty. W 2014 r. na rynku polskim oraz angielskim ukazała się płyta „And so, this is Christmas”, na której znalazły się najbardziej znane melodie Bożonarodzeniowe w języku angielskim. W 2008 r. nakładem Acte Prealable ukazała się płyta CD z prawykonaniem Missa Miseri Cordis L. Kułakowskiego, w kt rej Piotr kreuje partie basową obok tak znakomitych śpiewak w jak P. Kusiewicz.

Do głownych i najważniejszych nagród należą:
Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Opolskiego dla Twórców oraz Animator w Kultury (2018)
Nominacją do tytułu CZŁOWIEK ROKU 2017 w kategorii kultura przyznawanego przez kapitułę NTO na Opolszczyźnie
Powtórna nominacja o Nagrody Kulturalnej Marszałka Województwa Opolskiego (2017)
Tytuł oraz nagroda „Absolwent Ambasador Roku” nadawana przez Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Częstochowskiej wybitnym absolwentom (2017)
Olivier Awards przyznana w Królewskiej Operze Convent Garden w Londynie za „Outstanding Achievements in Opera” (2014)
Nominacja do Nagrody Kulturalnej Marszałka Województwa Opolskiego (2014)
Srebrna Róża powiatu Oleskiego dla Twórców Kultury (2013)
Srebrna Róża Dobrodzieńska dla Twórców Kultury (2012)
Stypednium Kulturalne Miasta Gdańska (2012)
2 nagroda na konkursie wokalnym Ludmila Andrews Song Competition w Londynie (2007)
Finalista oraz nagroda (2009), nagroda za wykonanie utworu romantycznego (2007) na International Mozart Singing Competition w Londynie.
Stypendium Nicolai Ghiaurov przyznane przez światowej sławy śpiewaczkę - Mirellę Freni – najbardziej obiecującemu basowi młodego pokolenia. (2007)
Nagroda specjalna dyrektora Hamburger Staatsoper na Konkursie Wokalnym Ady Sari (2005)
Nominacja Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku do Nagrody Złotej Róży dla najlepszych studentów Województwa Pomorskiego.
Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego za najlepszy debiut operowy (2004) za rolę Uberto w operze La Serva Padrona, G. B. Pergolesiego w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

Piotr Lempa jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Częstochowskiej. W 2004 r. Został przez tą uczelnię nominowany do tytułu Absolwenta Roku. Ukończył studia wokalno – aktorskie w Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Leszka Skrli oraz studia operowe w Royal Academy of Music w Londynie pod kierunkiem Marka Wildmana i Ingrid Surgenor. Ukończył również, wraz z zespołem młodych śpiewaków, program International Academy of Voice w Cardiff ucząc się pod kierunkiem światowej sławy śpiewaka Dennisa O'Neill. W 2011 roku Piotr otrzymał tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuki muzyczne, dyscyplinie artystycznej – wokalistyka. Jest również dyrektorem artystycznym Dobrodzien Classic Festival, który odbywa się corocznie od 2004r. w Dobrodzieniu – jego miejscowości rodzinnej. Piotr Lempa od 2019 roku zawodowo związany jest z Operą w Zurychu - jedną z najważniejszych scen operowych w Europie.
 
Larisa Czaban

Urodzona na Ukrainie, na stałe mieszka w Polsce.

Ukończyła z wyróżnieniem Akademie Muzyczną im. S. Prokofiewa w Doniecku (Ukraina).

Od 1998 roku jest związana z Operą Śląską w Bytomiu jako korepetytor solistów. Wielokrotnie towarzyszyła śpiewakom w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach. Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich.

Dokonała wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. Jest członkinią Ukraińskiego Stowarzyszenia Pianistów - Laureatów Międzynarodowych Konkursów.

Od 2000 roku jest oficjalnym akompaniatorem Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im.Adama Didura w Bytomiu.

Od 2000 roku prowadzi klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach.

 
Tomasz Podsiadły

Aktor, reżyser, pedagog, konferansjer. Miłością do sztuk scenicznych zarazili go dziadkowie – artyści śpiewacy Leokadia Borowska Podsiadły i Jerzy Podsiadły, związani zawodowo z Operą Bałtycką w Gdańsku. Swoją przygodę ze sceną rozpoczął jako czternastolatek grając w „Księciu i Żebraku” w reż. J. Killiana w Teatrze Miejskim w Gdyni. Jeszcze przed zdaniem matury wystąpił w spektaklach Adama Hanuszkiewicza, Andrzeja Wajdy i Waldemara Śmigasiewcza. To przesądziło o ścieżce zawodowej.

Absolwent, Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej. Związany z gdyńskimi scenami Teatru Miejskiego, Teatru Muzycznego a także gdyńskiego Centrum Kultury. To właśnie tam odkrył, że reżyseria daje mu wiele satysfakcji i spełnienia. Pokłosiem zmiany teatralnego frontu były: „Balladyna”, „O co biega ?”, „W małym dworku” czy „Sonata Belzebuba” w Gdyni a także spektakle na gdańskiej scenie operowej, takie jak „Madama Butterfly”, „Poławiacze pereł” czy „Rigoletto”.  Dziś mówi o sobie: „Z wykształcenia jestem aktorem, jednak czuję się przede wszystkim reżyserem. Także praca z mikrofonem i możliwość bezpośredniego kontaktu z publicznością jako konferansjer daje mi wiele radości. To jest to, w czym czuję się najlepiej.” Wszelkie informacje na stronie http://www.podsiadly.com/
 

Piotr Jurkowski

Wychowanek Opolskiego Studio Piosenki pod skrzydłami Aliny Dorosiewicz i Jacka Mełnickiego. Od 2010 roku laureat wielu nagród i konkursów ogólnopolskich. Laureat Szansy na Sukces w odcinku z Urszulą, laureat koncertu Debiuty podczas KFPP w 2012 roku. Uczestnik programów telewizyjnych: Bitwa na Głosy w drużynie Edyty Górniak, X-Factor. Wokalista Opole Gospel Choir oraz Opole Swing Choir.
 
Wielokrotnie śpiewał w chórkach podczas KFPP w Opolu czy Sylwestra Marzeń w TVP2 u boku takich gwiazd jak: Zbigniew Wodecki, Kora Jackowska, Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Ewa Bem, zespół VOX, Halina Frąckowiak, Enej, Mrozu Ewelina Lisowska, Kamil Bednarek, Izabela Trojanowska, Stachursky, zespół Kombi, Justyna Steczkowska, bracia Golec, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Ania Wyszkoni, Andrzej Krzywy, Janusz Radek, Natalia Przybysz, Ryszard Rynkowski, Stanisław Sojka, Maciej Maleńczuk i wiele innych.
 
Absolwent, Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej. Związany z gdyńskimi scenami Teatru Miejskiego, Teatru Muzycznego a także gdyńskiego Centrum Kultury. To właśnie tam odkrył, że reżyseria daje mu wiele satysfakcji i spełnienia. Pokłosiem zmiany teatralnego frontu były: „Balladyna”, „O co biega ?”, „W małym dworku” czy „Sonata Belzebuba” w Gdyni a także spektakle na gdańskiej scenie operowej, takie jak „Madama Butterfly” czy „Rigoletto”.
 
Dziś mówi o sobie: „Na co dzień mąż, ojciec oraz przedsiębiorca budowlany.
 
Żartobliwie mówi o sobie że "Budujemy śpiewająco!"

Młodzieżowa Orkiestra Dęta LEŚNICA

Orkiestrę tworzą absolwenci oraz uczniowie szkół muzycznych na Opolszczyźnie: Leśnicy, Opola, Krapkowic i okolic. Aktualnie to brzmienie około 80 młodych muzyków. Zespół powstał w 2005 roku i od początku jego istnienia dyrygentem jest Klaudiusz Lisoń. W czasie swej działalności młodzi muzycy brali udział w licznych konkursach oraz przesłuchaniach w kraju i za granicą, osiągając wiele sukcesów. Dorobek artystyczny orkiestry zawiera także nagrania płytowe z muzyką klasyczną, filmową i musicalową oraz liczne kontakty z orkiestrami na arenie krajowej i międzynarodowej (m.in. w Niemczech, Czechach, Austrii). Młodzi muzycy w uznaniu swego wkładu w życie kulturalne i społeczne Gminy Leśnica i Powiatu Strzeleckiego otrzymali zaszczytne tytuły: Zasłużony dla Ziemi Leśnickiej i Laur Ziemi Strzeleckiej. Od dziesięciu lat sztandarowym wydarzeniem każdego sezonu artystycznego Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica są koncerty Gali Noworocznej z udziałem profesjonalnych solistów i tancerzy. To dla tego przedsięwzięcia muzycy przygotowują nowy repertuar i okazują niezwykłą pomysłowość w oprawie koncertów, a charakter tych występów jest absolutnie niepowtarzalny. W 2009 roku przy orkiestrze zawiązało się Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych, Edukacyjnych i Artystycznych – TIKEA w Leśnicy, wspierające inicjatywy związane z propagowaniem kultury, muzycznym edukowaniem młodzieży i organizacyjnym wsparciem rozwoju orkiestry. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica w 2017 roku wygrała i zrealizowała projekt „Z orkiestrą w krainę muzyki” w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Sukces ten powtórzyła również w kolejnych latach realizując m. in. takie zadanie jak: „Tam gdzie ładnie… brzmi Orkiestra!”.
 
 
Klaudiusz Lisoń

Z wyboru i pasji pedagog - nauczyciel dzieci i młodzieży chętnej do gry na instrumentach dętych szczególnie w orkiestrach dętych oraz zespołach kameralnych. Współzałożyciel i dyrygent dwóch orkiestr dętych; Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Leśnica” oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Kaprys”, z którymi wdrożył wiele inicjatyw i przedsięwzięć koncertowych m.in. Gala Noworoczna Młodzieżowej Orkiestry Leśnica, Koncerty świąteczne Orkiestry Kaprys, wymiana międzynarodowa orkiestr młodzieżowych z orkiestrami z Niemiec, Czech, Austrii, Międzynarodowa Parada Orkiestr Dętych w Prószkowie, udział w Festiwalach Muzycznych w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Bułgaria, Czarnogóra, Austria). Z orkiestrami działa na wielu polach aktywności społecznej, realizując m.in. projekty Budżetu Obywatelskiego, jak „Z orkiestrą w krainę muzyki”, „Dzieci dzieciom” – koncerty muzyki filmowej i bajkowej, serię koncertową „Tam gdzie ładnie brzmi orkiestra…”, koncerty plenerowe i promujące wychowanie dzieci i młodzieży poprzez granie na instrumentach oraz coroczne warsztaty orkiestrowe w Zawoi, Rynie, Głuchołazach i innych ośrodkach wypoczynkowych, gdzie orkiestry przygotowują swój nowy repertuar i szlifują orkiestrowy warsztat instrumentalny. Jest współtwórcą Stowarzyszenia TIKEA (Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych, Edukacyjnych i Artystycznych) w Leśnicy oraz TAKT (Towarzystwo Artystyczno-Kulturalne), które wspierają działalność kulturalną naszego regionu, opiekują się orkiestrami i zespołami muzycznymi i promują kulturę muzyczną w kraju i za granicą. W orkiestrach Klaudiusza Lisonia łącznie muzykuje ponad 150 osób. Ze swoimi zespołami nagrał kilka płyt CD i DVD. Zespołowość i czynny udział uczniów w orkiestrach i zespołach kameralnych - szczególnie dla instrumentalistów dętych - uważa za największą szansę rozwoju młodych ludzi, chcących swoje życie związać twórczo z muzyką. Jego uczniowie mieli szansę uczestniczyć w projektach międzynarodowych orkiestr młodzieżowych jak European Spirit of Youth Orchestra, The European Union Youth Orchestra Campus, Pacific Music Festival Orchestra, Aspen Music Festiwal Orchestra, Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO czy Polsko-Niemiecka Filharmonia Młodych, zarówno jako muzycy orkiestrowi, jak i soliści. Uczniowie Klaudiusza Lisonia zdobywają nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach i przesłuchaniach instrumentów dętych w Polsce. Absolwenci zaś byli lub są studentami uczelni artystycznych w Europie (Berlinie, Essen, Stuttgarcie, Bazylei, Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy). Za pracę z młodzieżą otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury, Magnolię Powiatu Opolskiego w kategorii „Edukator Roku”, Odznakę Honorową „Za zasługi dla Województwa Opolskiego”, nagrodę Ministra Kultury w dziedzinie muzycznej edukacji. Praca z młodzieżą na niwie kultury to dla niego pasja i radość.
 
   
Magdalena Kulig-Cornelius
      

Jest absolwentką wydziału wokalnego w klasie śpiewu E. Czermak Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Ukończyła także historię na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Występowała w wielu filharmoniach na licznych festiwalach, koncertach i recitalach wokalnych w kraju i za granicą, m.in. Elbphilharmonie w Hamburgu, w Laeiszhalle w Hamburgu, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Festiwalu Wratislavia Cantans, Festiwalu Musica Sacromontana, Wieczorach Tumskich we Wrocławiu, Międzynarodowym Festiwalu EuroSilesia, Oper im Berg Festival Salzburg, Opern und Konzerttage Ruhpolding, Kammeroper Schloss Rheinsberg International Festival zur Forderung junger Opernsanger oraz Schleswig-Holstein Musik Festival. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych, m.in. III nagrody w kategorii oratoryjno-pieśniarskiej w VIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju (2006), nagrody specjalnej w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. H. Halskiej we Wrocławiu (2007), laureatką sekcji barokowej konkursu wokalnego w Bolonii Secondo Concorso Internazionale e Stage di Approfondimento per Giovani Cantanti Lirici Citta di Bologna (2008), a także zdobywczynią III miejsca w Tiit Kuusik International Lied Competition w Estonii (2011).

Pracowała pod kierunkiem wybitnych profesorów, m.in. Ch. Studer, G. Banditelli, D. Jones, I. Kremling, T. Żylis-Gary, H. Rumowskiej, C. Richardson-Smith, Ch. Elssnera, C. Eder. Jest stypendystką Zarządu Województwa Dolnośląskiego w zakresie twórczości artystycznej, niemieckiego Richard Strauss Institut oraz angielskiej fundacji Dartington International School. Za płytę Elegie w 2012 roku otrzymała Wrocławska Nagrodę Muzyczną. Posiada w swoim repertuarze wiele partii operowych, operetkowych i oratoryjno-kantatowych, także wiele prawykonań kompozytorów m.in. Katarzyny Brochockiej, Macieja Zimki, Thomasa Corneliusa. Jako solistka występowała wielokrotnie z Zespołem Pieśni i Tańca “Śląsk” wykonując wszystkie dzieła Mszalne oraz Litanie Stanisława Moniuszki.

          

 

Sławomir Naborczyk

Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dra hab. M. Moździerza i mgra T. Szlenkiera. Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów u N. Shicoffa, E. Pessena, M. Rexrotha, I. Kłosińskiej, H. Łazarskiej, K. Rymarczyk, A. Kruszewskiego, L. Świdzińskiego, M. Robavsa oraz T. Koniecznego. Debiutował w 2011 r. rolą Basilia w „Weselu Figara” W.A. Mozarta podczas Operowego Forum Młodych w Operze Nova w Bydgoszczy. Na tej scenie kreował także postaci Kowala w „Krótkim życiu” M. de Falli i tytułowego „Studenta żebraka” K. Millöckera. Laureat  22 Wielkiego Turnieju Tenorów w Operze na Zamku w Szczecinie Gran Proc VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju (I nagroda i dwie specjalne), Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krakowie (III nagroda, 2016), III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. K. Jamróz w Busku-Zdroju (III nagroda), Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej „Ars et Gloria” w Katowicach (nagroda specjalna, 2017) czy XII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Złote Głosy” w Warszawie (II nagroda, 2017). Absolwent Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Występuje w Operze Śląskiej, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, w Warszawskiej Operze Kameralnej oraz w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Współpracuje z Sinfonią Varsovią, Filharmonia Śląską i Filharmonią Zabrzańską oraz zespołem Musica Viva (koncerty  HYPERLINK "http://m.in/"m.in. w Bremen, Lilienthal i Schwerin). W 2017 r. śpiewał partię Abdalla w koncertowym wykonaniu „Nabucca” G. Verdiego w Bremen. Współpracował z takimi dyrygentami, jak M.J. Błaszczyk, V. Kiradjiev, M. Figas, P. Wajrak, P. Sułkowski, S. Chrzanowski, M. Kluczyńska, A. Nagórka, Z. Rychert, W. Kunc, J. Wołosiuk, G. Chmura, M.M. Sompoliński czy M. Klauza.
 

 Ewa Majcherczyk
 
 
Ewa Majcherczyk sopran liryczno - koloraturowy - wyróżniona nagrodą im. Jana Kiepury - w kategorii - Najlepsza śpiewaczka operowa w 2018 roku, ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Królewską Akademię Muzyczną w Kopenhadze w klasie Tonny'ego Landy, a także Integrację Europejską na Wydziale Stosunków Międzynarodowych w Krakowskiej Szkole Wyższej. Była dwukrotną stypendystką Laboratorio Toscano Lirico - Opera Studio w Pizie a także laureatką wielu konkursów wokalnych. Zadebiutowała w 2009 roku w Operze Śląskiej jako Hanna w Strasznym Dworze S. Moniuszki.
 
Od tego czasu jako solistka Opery Śląskiej artystka wystąpiła w wielu produkcjach operowych tego teatru min: Julia (Romeo i Julia Gounoda), Sandrina ( Rzekoma Ogrodniczka Mozarta), Łucja (Łucja z Lammermooru Donizettiego), Violetta Valery (Traviata Verdiego), Micaela (Carmen Bizeta), Gilda (Rigoletto Verdiego), Musetta (Cyganeria Pucciniego), Rozyna (Cyrulik sewilski Rossiniego)..
 
Od początku kariery artystycznej Ewa Majcherczyk współpracowała z zagranicznymi teatrami operowymi min w Dessau, Wilnie, Palermo, Bergamo, Lucca, Ravennie, Rzymie, Livorno, Pizie, Mantui. Koncertowała na estradach i salach koncertowych Niemiec, Włoch, Belgii, Francji, Holandii, Czech, Danii, Hiszpanii, Litwy oraz Słowacji.
 
W 2016 roku podjęła współpracę z Operą Narodową w Warszawie, gdzie kreowała rolę Hanny (Straszny Dwór, Moniuszko) oraz Pierwszej Damy (Czarodziejski Flet).
 
W sezonie 2019/2020 można ją było zobaczyć min. w Operze Wrocławskiej jako Violettę Valery w Traviacie i Musettę w Cyganerii, w Narodowej Operze w Cluj- Napoca w Rumunii jako Donnę Annę w Don Giovannim, w Operze Narodowej jako Hannę w Strasznym Dworze a w Filharmonii Łódzkiej w Carminie Buranie oraz w Operze w Stuttgarcie jako LaceLady w Śmierci w Wenecji, B. Brittena.
 
W sezonie 2020/21 wystąpi jako Marzelline w Fidelio L. V. Beethovena w Operze Bałtyckiej, Oraz jako Leila w Poławiaczach Pereł G. Bizeta i Donna Anna w Don Giovannim w Operze Wrocławskiej. W styczniu 2019 roku przy okazji występu na Gali Wręczenia Paszportów Polityki w Teatrze Polskim w Warszawie, Ewa Majcherczyk podejmuje współpracę z wybitnym polskim pianistą Marcinem Maseckim, tworząc projekt składający się z arii barokowych na sopran z towarzyszeniem klasycznego trio jazzowego. Ewa Majcherczyk współpracuje z większością scen operowych i sal koncertowych w Polsce. Występowała w spektaklach wybitnych reżyserów jak: Barrie Kosky, Michał Znaniecki, Andre Heller - Lopes, David Pountney, Rebekah Rota, Bruno Berger-Gorski, Saverio Marconi, Bert Bijnen, Marco Gandini, Simone Alaimo, Maria Sartova, Beata Redo- Dobber, Martin Otava, Wiesław Ochman, Grażyna Szapołowska, oraz Waldemar Zawodziński śpiewając pod dyrekcją znakomitych dyrygentów takich jak: Andriy Yurkevych, Bassem Akiki, David Crescenzi, Kalle Kuusava, Michał Klauza, Marcin Nałęcz Niesiołowski, Ruben Silva, Elio Boncompagni, Jari Hämäläinen, Federico Maria Sardelli, Francesco Bonnin,Tadeusz Kozłowski, Grzegorz Berniak, Jurek Dybał, Ewa Michnik, Andrzej Knap. W 2016 roku nagrała płytę "Cancion" z interpretacjami kompozycji F. Bottigliero wydaną nakładem wydawnictwa DUX a w lipcu 2019 wraz z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją M. Klauzy płytę z mszami Es-dur, des-dur i d-moll Stanisława Moniuszki. W 2017 roku została laureatką wyróżnienia "Twórcy Kultury Śląskiej" V edycja. 


 

Dominik Zabłocki

ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Nysie w klasie fortepianu Lucyny Dąbrowskiej. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Elżbiety Tarnawskiej oraz w klasie kameralistyki Jerzego Marchwińskiego i Mai Nosowskiej, pod której kierunkiem ukończył również studia podyplomowe. Kształcił swe umiejętności także w grze na organach. Brał udział w wielu mistrzowskich kursach pianistycznych pracując pod kierunkiem wybitnych artystów. Koncertował w kraju i za granicą. Laureat wielu konkursów. Jest pedagogiem szkół muzycznych w Nysie i w Głuchołazach. Pełni funkcję pianisty - korepetytora Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Jerzego Hellera w Opolu oraz oficjalnego pianisty Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. W. Lutosławskiego w Warszawie.
 

Chór OlenSis

 
Rękodzielniczka i animatorka kultury. Jej pasją jest odkrywanie kolejnych rodzajów rękodzieła, nie tylko po to żeby tworzyć, ale po to by dzielić się tymi umiejętnościami z innymi rękodzielniczkami ze swojej Sekcji Rękodzieła Artystycznego w Domu Kultury w Dobrodzieniu. Prowadzi rownież dziecięcą sekcję artystyczną. Beata Kupiec maluje porcelanę, zdobi metodą decoupage, odnawia stare meble, wyszywa, haftuje, szyje, wypala i wycina w drewnie, a ostatnio fascynuje się ceramiką. Jest również autorką dekoracji wydarzeń kulturalnych odbywających się w Domu Kultury oraz organizatorką wystaw.

 

Antonina Skliar
 
Urodziła się w Wasyliwce w obwodzie Zaporoskim Ukrainy. Studiowała w gimnazjum Wasylkowa. Następnie skończyła Wyższą Szkołę Zawodową Mody i Stylu w Zaporożu. Jej hobby to rysowanie i robienie zdjęć głównie przyrody. Marzy o podróżach. .

 

Tamara Maliuk
 
Mieszkam w Ukrainie. Teraz w moim kraju trwa wojna. 24 lutego o czwartej rano napadła na nas Rosja. Po tym jak zaczęły spadać na nas bomby ja przyjechałam wraz z moimi przyjaciółmi do Polski. Nie starczy słów, którymi ja chciałabym przekazać podziękowania dla waszego narodu. Wy daliście na Ukraińcom drugi dom. W tym momencie ja nie mam pracy. Swoje lalki zaczęłam szyć tutaj. Ogromnie wielki stres jaki przeszłam pomogły mi przetrwać moje małe księżniczki. W nich moja dusza i radość. Chciałabym żeby każda z nich znalazła swój dom i wiele lat wszystkich radowała. Żeby każda z nich miała imię. Niech każda wasza lalka stanie się ozdobą wszego domu i wniesie do tego domu tylko ciepło radość i pokój. Jeszcze raz dziękuję Wam Wszystkim za pomoc. Tera z to bardzo ważne dla mnie i mojego kraju. .

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego